در حال بارگذاری ..
نرم افزار تلفن همراه 141
هم اکنون قابل دریافت است
ورود به سایت
اخبار و اطلاعیه ها

اطلاعیه شماره 95 چهارشنبه مورخ 97/09/14:

اطلاعیه شماره 95 چهارشنبه مورخ 97/09/14:

اطلاعیه شماره 95 چهارشنبه مورخ 97/09/14:
پیرو اطلاعیه شماره 94  سه شنبه مورخ 97/09/13بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی،  چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور وارد  می شود پنجشنبه  با تقویت  این سامانه، گستره فعالیت آن به  جنوب غرب ، جنوب، مرکز،   استانهای واقع در جنوب  البرز شامل  قزوین، البرز، زنجان، تهران  همچنین سواحل دریای خزر می رسد . با تداوم بارش در روز جمعه،  فعالیت سامانه به  نوار شمالی  و شرق کشور گسترش یافته  و بتدریج از اواخر جمعه از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته میشود.  براین اساس وضع هوا در  استانهای تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
 چهارشنبه 1397/09/14 : بارش باران و در ارتفاعات بارش برف  در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب زنجان، کردستان و نیمه غربی کرمانشاه،ایلام،غرب لرستان .
 پنج شنبه 1397/09/15 :بارش باران  و در ارتفاعات بارش برف  در استانهای کهکیلویه و بویراحمد،چهارمحال بختیاری، لرستان، ایلام،شمال غرب فارس و خوزستان، غرب اصفهان، کرمانشاه، مرکزی، قم، تهران،البرز،  همدان،آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،  اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، گیلان و غرب مازندران،بوشهر
 جمعه 1397/09/16 : بارش باران , وزش باد در جنوب اردبیل،گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، غرب کرمانشاه،شمال استانهای زنجان، قزوین،البرز،تهران ودر قبل از ظهردر جنوب بوشهر و نیمه غربی فارس .
شایان ذکر است روز پنجشنبه  در استانهای بوشهر، خوزستان،  ایلام، چهارمحال و بختیاری،  لرستان و کرمانشاه بارش باران همراه با رگبار و  رعدوبرق پیش بینی می شود. بنابراین احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و جاده ها، افزایش حجم آب رودخانه ها  یا سیلابی شدن مسیلها وجود دارد.همچنین از اواخر چهارشنبه تا اوایل وقت جمعه  درمسیرهای کوهستانی دامنه های زاگرس واقع در شمال غرب ، غرب تا جنوب غرب کشور و از پنجشنبه تا بعدازظهر جمعه در ارتفاعات و دامنه های شمالی و جنوبی رشته کوه البرز بارش برف و اختلال در ترافیک جاده ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش بینی می شود.
 از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی  شامل:
1- احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیرهای تردد در مناطق مستعد نامبرده و لزوم آمادگی در صورت وقوع
2- به همراه بردن تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ در مسیرهای کوهستانی
3- محدودیت در حرکت شناورهای سبک در روز پنچشنبه و جمعه در مناطق دریایی شمال خلیج فارس
14 آذر
ساعت 13:40
مرکز مدیریت راه های کشو

تاریخ :1397/9/14-ساعت: 13:48