در حال بارگذاری ..
نرم افزار تلفن همراه 141
هم اکنون قابل دریافت است
ورود به سایت
اخبار و اطلاعیه ها

اطلاعیه شماره 94 هواشناسی

اطلاعیه شماره 94 هواشناسی

چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور وارد می شود پنجشنبه با تقویت این سامانه، گستره فعالیت آن به  جنوب غرب، جنوب، مرکز، استانهای واقع در جنوب البرز شامل قزوین، البرز، زنجان، تهران  و سواحل دریای خزر می رسد. با تداوم بارش در روز جمعه، فعالیت سامانه به نوار شمالی و شرق کشور گسترش می یابد و بتدریج از اواخر جمعه از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته می شود. براین اساس وضع هوا در استانهای تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
چهارشنبه 1397/09/14: بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان و نیمه غربی کرمانشاه.
پنج شنبه 1397/09/15: بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استانهای کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، لرستان، ایلام، بوشهر و خوزستان، غرب اصفهان، کرمانشاه، مرکزی، قم، همدان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین و گیلان.
جمعه 1397/09/16: بارش باران، وزش باد در استانهای، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، فارس و بوشهر.
شایان ذکر است روز پنجشنبه در استانهای بوشهر و شمال خلیج فارس، خوزستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کرمانشاه بارش باران همراه با رگبار و  رعدوبرق پیش بینی می شود. بنابراین احتمال آب گرفتگی معابر شهری و روستایی و جاده ها، افزایش حجم آب رودخانه ها  یا سیلابی شدن مسیلها وجود دارد. همچنین از اواخر چهارشنبه تا اواخر جمعه در مسیرهای کوهستانی استانهای واقع در شمال غرب، غرب تا جنوب غرب کشور در دامنه های زاگرس و از پنجشنبه تا اوایل شنبه در ارتفاعات و دامنه های شمالی و جنوبی رشته کوه البرز بارش برف و بر این اساس اختلال در ترافیک جاده ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش بینی می شود.

تاریخ :1397/9/13-ساعت: 13:36